Kompozitná podlaha AFIRMAX BiClick FLOOR

Posted on 5. mája 2020 · Posted in Aktuality

afirmax dub jersey

V rámci kvality a všestrannosti kompozitných podláh, sa vyvíjajú nové produkty, ktoré zdokonaľujú svoje prevedenie a technológie. V prípade podláh AFIRMAX BiClick FLOOR je to hlavne ich 4 mm hrúbka, praktický zámkový systém 2G Välinge, minerálne jadro zabezpečujúce stabilitu a pevnosť spojov a v neposlednom rade 100 % vodeodolnosť a antistatickosť.

Spomenuté minerálne jadro zaraďuje AFIRMAX BiClick FLOOR medzi podlahy SPC (stone plastic composite), čo dovoľuje použiť podlahu v náročných priestoroch s priamym slnečným žiarením bez zmeny ich vlastností. Podlahy sú svojou rozmerovou stabilitou a farebnou stálosťou nekompromisnou jednotkou na trhu.

Tak ako je u nás zvykom, ponúkame len podlahy, ktoré spĺňajú ekologické podmienky. Podlahy AFIRMAX BiClick FLOOR patria rovnako medzi podlahy, ktoré nezaťažujú životné prostredie, nevylučujú škodlivé látky do ovzdušia pri bežnom používaní, rovnako ani pri stálom slnečnom žiarení, pre ktoré je podlaha špeciálne vyvinutá a odolná svojou tvarovou stabilitou. Môže sa pochváliť procesom, ktorý nepoužíva zmäkčovadlá a 0 % obsahom ftalátov. Materiály sú 100 % recyklovateľné a svojím technologickým postupom zodpovedajú všetkým normám, dôkazom je aj členstvo v Európskej asociácii výrobcov podláh MMFA.

 

Krásna ako drevo. Praktická ako dlažba.

mineraly

Podlahy AFIRMAX BiClick FLOOR svojím zložením dokonale vystihujú najlepšie vlastnosti dreva a svojou povrchovou úpravou pocitovo pripomínajú jeho štruktúru. Na dotyk je podlaha veľmi realistická a jemná, rovnako ako drevo pohlcuje hluk a zlepšuje tým akustiku v miestnosti.

 

HD Mineral Core zaručuje pevnosť a stabilitu spojov podlahy AFIRMAX BiClick FLOOR. Minerály majú veľmi dobrú trvácnosť a túto vlastnosť si AFIRMAX prepožičal pre svoje podlahy BiClick FLOOR, napriek 4 mm hrúbke podláh, dokázali vyvinúť až dvojnásobne pevnejší a stabilnejší materiál ako je jeho predchodca – vinyl. Zachovali vlastnosť vodeodolnosti, ktorá je dnes neodmysliteľnou súčasťou spomedzi požiadaviek, ktoré musia podlahy spĺňať. Táto vlastnosť umožňuje podlahu využiť v obývacích priestoroch, vstupných halách ako aj v kuchyniach. Dnes sa tešia obľube hlavne otvorené priestory a prepojené obývacie izby s jedálňou alebo/aj s kuchyňou.

Veľmi dôležitou vlastnosťou tu je práve stabilita a trvácnosť na priamom svetle. Podlahy AFIRMAX BiClick FLOOR zvládnu priestor až do 200 m2 bez dilatácií medzi miestnosťami (dodržujte pokyny týkajúce sa pokládky), ich rozmerová stabilita je len 0,05 %, čo zodpovedá 0,5 mm na 1 m.

 

Vhodné príslušenstvo

K podlahám nesmie chýbať originálne príslušenstvo, ktoré doporučuje výrobca. Podložka AFIRMAX LVT PROTECTOR je navrhnutá tak, aby svojimi vlastnosťami dokonale ladila s podlahou a vrámci garančných podmienok spĺňala všetky potrebné parametre pre AFIRMAX BiClick FLOOR. AFIRMAX LVT PROTECTOR je vyrobená z polyuretánu tej najvyššej kvality, vďaka čomu spĺňa potrebné Európske štandardy. Podporuje akustiku miestnosti tlmením kročajového hluku, je vhodná na podlahové kúrenie, má integrovanú parozábranu a svojím zložením zvláda vysoko namáhané priestory, čoho je dôkazom hodnota zaťažiteľnosti až 40 t/m2. Všetky potrebné informácie ohľadom garancie na podlahy a použití príslušenstva nájdete na našom webe.

 

AFIRMAX dekory

Štyri krásne klasické dubové dekory – Bradford, Vermont, Scandinavian a Jersey, sú doplnené dekormi s nádychom španielskeho vidieka, kanadského teplého dubu, elegancie a nádychu anglických a škandinávskych interiérov. Každý z dekorov bol navrhnutý tímom dizajnérov Studio A.Design, ktorým sa podarilo navrhnúť dizajn vhodný aj pre najnáročnejších zákazníkov a premenia Vaše bývanie na priestory plné pohodlia. Nechajte sa zlákať, ktorý z dekorov bude ten Váš?

 

Technické parametre podláh AFIRMAX BiClick FLOOR

Hrúbka: 4 mm
Formát: 1220 x 180 mm
Nášľapná vrstva: 0,3 mm
Trieda záťaže: 23/32
Tepelný odpor: 0,033 m2 K/W
Maximálna plocha bez dilatácií:  do 200 m2
Garancia pre domácnosť: 12 rokov
Rozmerová stálosť: 0,05 % / 0,5 mm na meter
Protišmyková trieda: R9
Emisie v interiéri:  A+
Spoj: bezlepidlový zámkový systém 2G Välinge