» Vstup pre registrovaných obchodných partnerov »
Open
X

Údržba a starostlivosť.

Starostlivosť a čistenie plávajúcich podláh

odolnosť podláh, čistenie podlahy, špinavé parkety

Podlahy sú najviac zaťaženou konštrukciou v dome, firme či športovom stredisku. Časom dochádza k opotrebeniu, čo sa prejavuje ryhami, poškodením laku, poškodenie farby, dekoru, či v horšom prípade sa nám podlaha začne rozpadávať.

Každy typ podlahy si vyžaduje istú mieru starostlivosti. Ako dlhoročný predajca doporučujeme vhodné prostriedky na čistenie podláh.

Laminátové podlahy 

O laminat sa dá veľmi ľahko starať, avšak čistenie je nutné. V záujme zachovania výnimočného vzhľadu podlahy po celé desaťročia, je potrebné správne používanie čistiacich prostriedkov a správnej techniky.

Tipy pre starostlivosť o laminátovú podlahu

Tieto tipy vychádzajú z dlhoročných praktických skúseností.

 • Vo vysoko frekventovaných oblastiach s množstvom špiny, ako sú napríklad vchody – rohože pomáhajú chrániť proti odreniu.
 • Nábytkové nohy by mali byť chránené s plstenými podložkami na ochranu proti poškriabaniu.
 • Kancelárske stoličky s kolieskami by mali byť vybavené mäkkými koliečkami podľa W triedy.
 • Za každú cenu sa treba vyhnúť stojatým vodám a dbať na zvýšenú opatrnosť v miestach kde sú kvetináče, vázy a okolie vodovodných kohútikov. Pri čistení sa uistite že tkanina je vlhká nie premočená.
 • Prosím nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú vosk alebo olej. Tieto materiály nemôžu preniknúť na povrch laminátovej podlahy a tiež sa z nich tvorí film, ktorý priťahuje nečistoty ako magnet.

Nevhodné čistiace prostriedky

Následujúce čistiace prostriedky nie sú vhodné pre čistenie laminátových podláh:

 • Vosky
 • Bielidlo
 • Silné rozpúšťadlá
 • Abrazívne čističe, ktoré môžu poškodiť povrchovú úpravu.

Ak už čistíte laminátovú podlahu čistiacim prostriedkom, uistite sa že poriadne podlahu osušíte, aby neostali žiadne zvyšky.

Drevené podlahy

Drevené podlahy napriek svojim nepopierateľným výhodam nie sú až tak odolné ako laminátové, alebo vinylové podlahy. Treba sa o ne správne starať a používať vhodné prostriedky, aby sme podlahu nepoškodili, alebo nejakým spôsobom neznehodnotili.

Zásady správnej starostlivosti o drevenú podlahu

 • Drevené podlahy si nerozumejú s mokrým mopom. Príliš vlhkosti spôsobuje napučanie a deformácie.
 • Na lakovanú drevenú podlahu nepoužívajte čistiace prostriedky pre domácnosť, tiež nie je vhodný olej ani vosk. Poškodzujú povrch podlahy a zbavujú ho lesku.
 • Vo vysoko frekventovaných oblastiach s množstvom špiny, ako sú napríklad vchody – rohože pomáhajú chrániť proti odreniu.
 • Nábytkové nohy by mali byť chránené s plstenými podložkami na ochranu proti poškriabaniu.
 • Kancelárske stoličky s kolieskami by mali byť vybavené mäkkými koliečkami podľa W triedy.
 • Zastrihávajte vaším domácim miláčikom pazúriky, vyhnete sa tak nežiadúcim oderkom a škrabancom.

Doporučujeme: Bona Spray Mop Motion

Vhodný na čistenie všetkých typov podláh. Sila sonického pohybu. Bona Spray Mop Motion s vibračnou technológiou ponúka efektívne čistenie všetkých typov podláh. Stačí len nastriekať čistič na podlahu, stlačiť tlačidlo a jednoducho zotrieť. Spray Mop Motion využíva sonický pohyb (rovnaké vibrácie ako pri čistení zubov zubnou kefkou) k odstráneniu zaschnutých škvŕn na podlahe pomocou vibrácií. Pri čistení podlahy stačí šliapnuť na tlačidlo umiestené naspodku.

Bona Industrial Coating (Švédsko) je celosvetovým dodávateľom UV priemyslových lakov (IC) pre popredných výrobcov drevených podláh. Bona má výrobné závody v Európe, Amerike i v Ázii a je najvýznamnejším dodávateľom kompletného sortimentu výrobkov pre povrchovú úpravu, ochranu a údržbu všetkých druhov podláh v interiéroch. Ponúka produkty pre profesionálov i hobby produkty. Všetky výrobky majú spoločnú vlastnosť – vysokú kvalitu a úžitkovú hodnotu.