» Vstup pre registrovaných obchodných partnerov »
Open
X

Spoje (click-y).

Systém spojov rôzných druhov podláh

U nás na Slovensku je veľmi populárne klikové spájanie jednotlivých dielov – lamiel podláh. Existuje spájanie aj za pomoci pero drážky pri niektorých veľkoplošných drevených podlahách, alebo spájanie “na sucho” pri vinylových a PVC podlahách, avšak takéto spájanie si vyžaduje väčšinou lepenie podlahy o podklad. Klikové spoje toto nevyžadujú a tým šetria náročnosť aj financie oproti lepenej pokládke. Existuje veľa typov tzv. klikových spojov a každý výrobca používa ten svoj v závislosti na type podlahy…

Krono Original

Naozaj jednoduchá inštalácia : rýchlo a ľahko vďaka Krono Original® Twin Clic systému, 1clic2go system a Top Clic.

1clic2go systém je jednoduchý. Lamely jednu po druhej do seba zaklikávame bez lepenia. Tento systém je obľubený hlavne vďaka jednoduchej a rýchlej práci.

Twin Clic systém sa pokladá radovým spôsobom tiež bez lepenia. Celý rad zakliknutých lamiel nasunieme do drážky predošlého radu. Výhodou tohto systému je pevnosť a súdržnosť vyskladanej plochy.

Top Clic systém je špeciálne navrhnutý tak, aby sa zabezpečilo, že položenie vašej podlahy bude také jednoduché a ľahké, ako je to len možné. Clic spája panely rýchlym a jednoduchým spôsobom, ktorým ich tiež uzamkne.

Egger

Systém Unifit je jednoduchý a podlaha je v miestach spojenia pri chôdzi stabilná. Demontovanie je tiež jednoduché a možné bez toho aby sme poškodili profily. Ďalšou výhodou je možnosť práce viacerých pokladačov naraz a veľmi dobrá presnosť v krátkom spoji.

System Just clic, inštalačný systém od Egger je skrátka pre jednoduchú montáž bez použitia náradia a má za následok vynikajúcu stabilitu povrchu. Podlahové dosky môžu byť inštalované riadok po riadku.

Parador

Parador, comfort-click, podlahy, parkety

Zdokonalený patentovaný click systém SafeLock® PRO je súčasťou špeciánej základnej dosky.

Charakterizuje ho niekoľko výhod:

  • vysoká presnosť lícovania doskových prechodov a úplná rovnosť povrchov.
  • Extrémne vysoká stabilita spojenia.
  • Presná, rýchla a bezpečná inštalácia.
  • Jednoduchá manipulácia: Stopy klikového pripojenia špecifikujú počiatočný bod pre položenie dosky.

Systém Comfort-Click garantuje jednoduchú inštaláciu bez náradia.

  • disponuje identickým profilom zámku na dlhej aj krátkej strane.

Par-ky

uniclic

Systém Uniclic®  

Okamžitá inštalácia podlahy vďaka systému Uniclic®. Zacvaknutím spojíte podlahu bleskovo, jednoducho, trvalo a čisto. Môžete ju položiť, kdekoľvek si zmyslíte.

Na rozdieľ od väčšiny ostatných systémov možno panely Uniclic® spojovať dohromady v horizontálnej polohe. To má zásadný význam pri inštalácii poslednej rady panelov alebo pri inštalácii v mieste, kde je obtiažné alebo nemožné s panelmi otáčať (napríklad pod rámom dverí alebo radiátormi).