» Vstup pre registrovaných obchodných partnerov »
Open
X

Časté otázky.

Časté otázky

tipy podlahy, druhy podláh, typ podlahy

Ako si vybrať najvhodnejšiu podlahu?

Pri výbere podlahy zohráva úlohu viacero faktorov. Pre každého je hlavná priorita trocha inde, avšak zhodneme sa všetci na tom, že by sa malo jednať o jednorázovú investíciu na dlhšie obdobie. Preto je dôležité, aby sme s našou podlahou boli spokojní po vizuálnej aj kvalitatívnej stránke. Ako si správne vybrať, keď na internete aj v obchodoch je toľko možností? Dovoľte, aby sme vám predstavili pár naozaj užitočných tipov.

 • Room designer

Poďme sa zamyslieť nad vizuálnou stránkou. Existuje mnoho teórií podľa ktorých sa niečo hodí a iné nie. Najdôležitejšie však je, aby sa to páčilo vám. Aby ste dokázali zistiť, či sa vám hodí do interiéru podlaha nad ktorou už dlhšie uvažujete, použite program Room Designer. Po kliknutí sa dostanete na stránku Krono Original, čo je stránka Nemeckej značky s ktorou máme dobré skúsenosti. V dolnej časti kliknite na ikonku podlahy a vyberte si, aká podlaha sa má rozložiť v miestnosti. Horná ikonka slúži na prispôsobenie farebnosti stien. Môžete sa tak priblížiť vašim predstavám a s miestnosťou sa pohrať. Jeden tip na záver: “k domáckej atmosfére sa viac hodia tmavšie a teplejšie farby.”

 • Kvalita

Tá je samozrejme dôležitá ako asi pri všetkom. Čo nám hrozí, keď si položíme napríklad do kuchyne ľudovo povedané šuviks? Je pochopiteľné, že každý si vyberá aj podľa toho, aké sú jeho finančné možnosti. Určite však nedoporučujeme nakupovať tie najlacnejšie varianty z obchodných reťazcov. Takéto podlahy nebývajú odhlučnené, dosatočne tvrdé a vlnia sa. Po krátkej dobe budete pravdepodobne musieť opäť podlahu vymieňať a zaplatíte v konečnom dôsledku viac. Vyberajte si radšej podlahy od predajcov, ktorí sú ochotní a kompetentní vám poradiť, alebo sa pokúste si aspoň nejaký základ naštudovať, preto smelo čítajte ďalej.

 • Odporúčame

Značky s ktorými máme dobré skúsenosti a môžeme vám ich s čistým svedomím ako dlhoročný veľkopredajca doporučiť:

PARADOR 

jeden z najkvalitnejších výrobcov podláh na svete. Ponúka špičkové výrobky: laminátové podlahy, vinylové, 3-vrstvé drevené podlahy, terasy, dekoračné obklady a panely z pravého dreva. Prezentuje v nich perfektné spojenie remeselnej kvality, inovačnej technológie, aktuálnych trendov designu a materiálov pre zdravé bývanie. Podlaha Parador je zážitok spojenia designu a kvality. Kto ju raz vyskúša, inú podlahu už nebude chcieť.

EGGER

EGGER Group (Nemecko) je nadnárodná spoločnosť rodinného typu, založená v roku 1961 v Tirolsku v Rakúsku, odkiaľ je celá skupina dodnes riadená. Produkcia podláh je sústredená v Nemeckých mestách Brilon a Wismar. EGGER ponúka široký výber podláh v laminátovom, korkovom a DPR prevedení v prvotriednej kvalite.

KRONO ORIGINÁL

Kronoflooring GmbH (Nemecko) patrí k medzinárodne vedúcim výrobcom laminátových podláh ako aj stenových a stropných obkladov. Svojou paletou výrobkov vo všetkých kvalitatívnych stupňoch je dnes Kronoflooring celosvetovo zastúpený v 90 krajinách v odborných obchodoch pre podlahy a v iných segmentoch odbornej obchodnej siete.

PAR-KY

Decospan NV (Belgicko) je svetový líder vo výrobe veľkoplošných panelov a podláh s prírodnej dýhy. Spoločnosť si zakladá na ohľaduplnosti k životnému prostrediu a trvalej udržatelnosti výroby svojich produktov. Ich viac než 20 ročné skúsenosti s výrobou a spracovaním prírodnej dýhy poskytujú ich výrobkom značný náskok pred konkurenciou. Podarilo sa im vytvoriť podlahy s hrejivosťou skutočného dreva, avšak s vlastnosťami laminátovej podlahy za ešte prijateľné ceny v porovnaní s klasickými drevenými podlahami.

podlahové kúrenie, podlahy, parkety

Aká je vhodná podlaha na podlahové kúrenie?

 • Laminát

Laminátové podlahy sú obľúbené kvôli svojej cenovej dostupnosti a ľahkej údržbe. Vhodnejšie sú s nižším tepelným odporom. Pri výbere doporučujeme poradu so špecializovaným predajcom. Je dôležite vybrať si vhodnú podložku k správnemu typu podlahy.

 • Drevo

Na podlahové kúrenie je možné použiť aj drevené parkety, ale len tie ktoré sú na to špeciálne určené. Vhodné sú tie, ktorých podklad sa vplyvom teploty nedeformuje. Horná – nášľapná vrstva má pozostávať z tvrdých drevín (drevo, dub…) a s vhodnou povrchovou úpravou (vytvrdený lak). Podlaha má byť bez anorganických látok a s nízkym podielom formaldehidov.

 • Vinyl

Momentálne sú vinylové podlahy najviac doporučované vďaka svojmu nízkemu tepelnému odporu a jednoduchej údržbe. V tomto ohľade doporučujeme značku PARADOR.

laminátová, drevená, vinylová, korková podlaha

Aké sú hlavné výhody resp. nevýhody pri jednotlivých podlahách?

Môžeme si vybrať medzi vinylovou, drevenou, laminátovou, korkovou podlahou. To je základné rozdelenie pričom každá má svoje výhody, ale aj nevýhody.

 • Vinylová podlaha

Výhody: Celovinylová podlaha má najnižší tepelný. Takáto podlaha najlepšie vedie teplo a je priam ideálna na konštrukcie s podlahovým vykurovaním. Ďalšou oceniteľnou výhodou je odolnosť voči vlhkosti a vode. Vinylová podlaha je zo syntetického materiallu, teda nijak dramaticky nezareaguje ani pri vytopení podlahy. Pre niektorých môže byť zaujímavá aj jej odolnosť voči psiemu moču, ktorý vie byť agresívny a ťažšie mu odolávajú iné druhy podláh. Jej prednosťou je aj jednoduchá oprava (pri jej poškodení sa jednotlivý dielec nareže nožom a vytrhne z podlahy).

Nevýhody: Hlavnou nevýhodou je cena, ktorá je násobne vyššia ako u laminátových podláh.

Parador drevené, laminátové, vinylové podlahy

Parador vinylové podlahy

 • Drevená podlaha

Výhody: U drevených podláh je to hlavne vzhľad. Drevo je jednoducho originál, ktorý má charakter. Pôsobí prirodzene, je ho cítiť aj na dotyk. Jeho ďalšími výhodami sú napríklad dobrá tepelná izolácia a zvuková izolácia.

Nevýhody: Cena, náročnosť na údržbu (pri väčšej vlhkosti vznikajú špáry), ľahšie sa poškodí.

drevene-parkety-parador

Parador drevené podlahy

 • Laminátová podlaha

Výhody: U tohoto tipu zohráva úlohu hlavne priaznivá cena, veľký výber, odolnosť. Rozlišujeme dva tipy laminátových podláh: DPL (priamy laminát) a HLP (vysokotlaký laminát)

DPL – Skladá sa z dvoch vrstiev, je lacnejší avšak menej odolný. Vhodný do menej zaťažených priestorov.

HPL – skladá sa z troch vrstiev, je podstatne odolnejší. Vhodný aj do namáhaných priestorov.

Obe sú odolné voči doma používaným chemickým prípravkom a majú slušnú živnotnosť od 10 – 30 rokov.

Nevýhody: Komplikovanejšia oprava pri poškodení, chladnejšia a hlučnejšia oproti ostaným typom.

Krono Original

Krono Original laminátové podlahy

 • Korková podlaha

Výhody: Je 100% prírodná podlaha vyrobená z kôry dubu korkovca. Je bez škodlivín a disponuje vysokou hrejivosťou a mäkkosťou, vhodná je preto napríklad do detských izieb. Ďalšie výhody sú vodeodolnosť, ohňuvzdornosť, originalita (nie každý má korkovú podlahu :))

Nevýhody: vyžaduje pravidelnú údržbu a musí sa lakovať, cena, kratšia výdrž oproti ostatným krytinám, pri dlhodobom vystavení slnečnému žiareniu sa môže poškodiť farba a mäkkosť (tá je zároveň jeho výhodou, ale pri dlhšom tlaku ostrého predmetu môžu vzniknúť odtlačky).

Egger výrobca podlah

Egger podlahy s technológou Cork

podlaha, detska izba, parkety

Najvhodnejšia podlaha do konkrétnej miestnosti?

 • Kuchyňa

Najvhodnejšie sú vinylové, upravené laminátové a lakované trojvrstvé podlahy, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolávali prostrediu rušnej kuchyne. Sú prispôsobené na vlhkosť, či škrabance, ale netreba zabúdať že rozliatu vodu treba vyčistiť čo najskôr.

 • Kúpelňa

Vinylové a laminátové podlahy odolávajú vysokej hladine vlhkosti, takže tieto typy podláh sú vhodné. Zmeny vlhkosti môžu spôsobit poškodenia, voči ktorým nie sú všetky druhy podláh dostatočne chránené, preto sa pred kúpou podaďte so špecializovaným predajcom.

 • Obývacia izba

Všeobecne možno povedať, že obývacie izby majú stabilnú teplotu a nízku hladinu vlhkosti – čo je pozitívna správa pre všetky typy podláh. Je pravdepodobné že budete mať hostí, je preto vhodné v obývacej miestnosti dbať  o dizajn. Ponúkame vám pre inšpiráciu prehľad miestností navrhnutých pre jednotlivé značky.

 • Detská izba

Výber podlahy do detskej izby dokáže trochu potrápiť. Záleží na tom, aby naše deti vyrastali na bezpečnej, zdravotne nezávadnej a podľa možnosti ľahko čistitelnej a odolnej podlahy Podľa uvedených požiadaviek sa najvhodnejšia zdá korková podlaha. Je 100% prírodná, vyrobená z kôry dubu korkovca. Je bez škodlivín a disponuje vysokou hrejivosťou a mäkkosťou. Ďalšie výhody sú vodeodolnosť, ohňuvzdornosť, originalita. Pozrite si náš výber korkových podláh.

Pes podlaha, skrabance podlaha, moč parkety, zviera podlaha

Domáce zviera a podlaha?

Veru nie je to ľahká voľba. Musíme vybrať podlahu, ktorá nám bude ladiť so stenami, rámom obrazov, či nábytkom, mala by byť kvalitná a ešte zniesť aj nejaké tie škrabance či mláčky. V takomto prípade sa ponúka, ako možnosť napríklad keramická podlaha, avšak tá je zas chladnejšia a šmýka sa. Ideálna voľba je HPL laminátová a vinylová podlaha. Im vlastná odolnosť je v takomto prípade najlepšou voľbou. Určite nedoporučujeme koberec 🙂

Neváhajte kontaktovať naších odborných predajcov