Dub Vancouver

Kompozitné podlahy H₂O Floor

Posted on 27. mája 2020 · Posted in Aktuality

Strach z kúpy správnej podlahy je vďaka H₂O Floor minulosťou

Kompozitné podlahy sa za krátku dobu stali fenoménom a všetci výrobcovia prichádzajú so svojím zástupcom. Z pozície predajcu podláh s 9-ročnými skúsenosťami si Vám v tomto článku dovolíme ponúknuť podlahu, ktorá dokáže splniť aj najnáročnejšie požiadavky. Pri našom výbere podláh zohľadňujeme široké spektrum vlastností, cenu a ekologický prístup, ktorý je pre nás veľmi dôležitý.

Čo je kompozitná podlaha H₂O Floor?

Ak ste doteraz nepočuli o kompozitných podlahách, tak si to v krátkosti zhrnieme.
Kompozitné podlahy sa radia do novej generácie podláh a majú viacero výhod oproti bežne zaužívaným laminátovým, vinylovým či dreveným podlahám. Zvyšujú komfort bývania svojou vysokou odolnosťou, všestranným využitím a kvalitou prevedenia. Všetko sa vyvíja a tak isto nezaostáva ani svet podláh. Pre nás všetkých je to výborná správa, pretože sa vo výsledku môžeme tešiť zo stále kvalitnejších, odolnejších a ekologickejších podláh.

Z čoho sa skladajú kompozitné podlahy H₂O Floor a aké majú vlastnosti?

1 – vodoodolná 0,8 mm nášľapná vrstva
2 – prírodná nosná doska s obsahom až 90 % dreva
3 – stabilizačná vrstva

Vďaka dokonale vyladenému zloženiu si H₂O Floor podlahy môžete dopriať aj v náročnejších priestoroch ako napríklad chodba, kuchyňa či kúpeľňa.

Vysoká trieda oderu a záťaže AC5/33

Svojím extrémne robustným zložením odoláva podlaha H₂O Floor aj náročným požiadavkám každodenného života. Môžete sa na ňu spoľahnúť v každej situácií. Je jedno, či máte domáceho miláčika, malé ratolesti alebo oboje. Trieda oderu AC5 zvláda hry aj tých najneposednejších. Rovnako trieda záťaže 33 zaručuje vysokú odolnosť pri veľmi namáhaných priestoroch ako sú obývacie priestory, haly alebo kancelárie.

Vhodná do vlhkých priestorov

Jednou z hlavných výhod kompozitných podláh je ich vhodnosť do vlhkých priestorov. Pri kompozitných podlahách vyrobených na drevenom základe, ako je napríklad aj naša H₂O Floor, je táto odolnosť o to cennejšia. Kompozitná podlaha dosahuje ideálny pomer medzi požiadavkami na odolnosť a prírodnosť produktu. Podľa testov NALFA podlaha vydrží až 24 hodín striekajúcej vody a podľa testu výrobcu Kronoflooring GmbH až 100 hodín. Obe varianty sú viac než skvelé.

Antistatická úprava

Podlahy H₂O Floor nevytvárajú v prípade trenia statický elektrický náboj, ako je tomu napríklad u mnohých typov vinylových podláh. Predíde nežiadúcim statickým nábojom a neudržiava ich, čo je veľmi vítaná a žiadaná vlastnosť.

Antibakteriálna úprava

Zloženie povrchovej úpravy nedáva baktériám šancu sa rozvinúť. Vystačíte si s bežným pravidelným čistením, ktorým dosiahnete skutočne čistú a zdravú podlahu.

Stála farebnosť

Vlastnosti podlahy sa nemenia pôsobením priameho slnečného svetla a nestráca tým svoje farebné prevedenie.
H₂O Floor je ideálnou voľbou pre miestnosti vystavené intenzívnemu slnečnému žiareniu (napr. zimné záhrady, veľké francúzske okná).

Odolná voči mikroškrabancom

Robustný povrch chráni podlahu H₂O Floor proti mikroškrabancom, ktoré môžu byť spôsobené presúvaním nábytku, padajúcimi predmetmi alebo pazúrmi Vašich domácich miláčikov.

garancia

30 ročná garancia

Výrobca Kronoflooring GmbH Nemecko poskytuje až 30-ročnú garanciu na súkromné a 5-ročnú garanciu na komerčné priestory.

Jednoduchá inštalácia

Ak vyberáte podlahu odolnú voči vode, musíte tiež minimalizovať riziko, že voda prenikne do spojov. H₂O Floor sa inštaluje pomocou praktického 1clic 2go pure clic systému (moderný uzamykací spoj), ktorý v kombinácii s organickou nosnou doskou dosahuje výnimočné výsledky odolnosti voči vlhkosti a tiež umožňuje pokryť veľké plochy bez dilatácií. Podlahu je možné inštalovať bez prechodového profilu medzi miestnosťami s podobnými klimatickými podmienkami. Presvedčte sa sami, aké je to jednoduché!

Atraktívne dekory

Dub Vancouver

Podlaha H₂O Floor je k dispozícii vo viacerých dekoroch, ktoré zodpovedajú vkusu a životnému štýlu aj tých najnáročnejších. Jednoducho ich dokážete zladiť do každého typu miestnosti (obývačky, spálne, škôlky, kúpeľne, kuchyne alebo dokonca zimnej záhrady). Ak sa Vám nejaký dekor zapáčil, neváhajte a vyskúšajte si nadizajnovať podlahu cez webového dizajnéra v rôznych priestoroch, alebo jednoducho pripojte vlastnú fotku a urobte si finálnu verziu Vašich priestorov!

H₂O Floor je k dispozícii v hrúbke 8 mm

Drevený dizajn Trieda 33, 8 mm | Veľkosť formátu: 192 x 1285 mm
Dlažbový dizajn Trieda 33, 8 mm | Veľkosť formátu: 300 x 600 mm

Zdravá podlaha bez zmäkčovadiel!

Podlahy H₂O Floor neobsahujú PVC ani škodlivé zmäkčovadlá, vďaka čomu dosahujú najvyššiu certifikáciu kvality vnútorného vzduchu: A +. Môžu sa tiež pochváliť známou certifikovanou environmentálnou značkou „Blue Angel“, ktorá bola uznaná kolínskym eko-INSTITUTOM.

Príslušenstvo

S vhodným príslušenstvom nenecháte nič na náhodu. Odporúčaná podložka poskytuje dobrý základ pre vašu podlahu H₂O Floor. S originálnymi lištami zladenými s podlahou vytvoríte dokonalé dizajnérske skvosty priamo u Vás doma.

Ohľad na životné prostredie pre nás nie je len módou

Drevo je pre nás základ a s ním aj zodpovednosť vyrábať podlahy, ktoré pri výrobe nezaťažujú životné prostredie. Udržateľnosť je súčasťou našej firemnej stratégie. Drevo, z ktorého sú zložené podlahy H₂O Foor, pochádza z trvalo udržateľných lesov. Výrobca Kronoflooring GmbH sa od roku 2003 aktívne podieľa na zalesňovaní výsadbou stromov a tiež spracúva drevo zo stromov poškodených búrkami, ktoré už nie je možné použiť na výrobu parkiet či nábytku. Zvyšky dreva sú recyklované vo výrobnom procese, alebo použité na vlastnú výrobu CO₂ neutrálnej energie.

Srdce podlahy – Organic Rigid Coreboard

Jadro podlahy H₂O Floor sa vyrába z organických materiálov a ekologickým spôsobom. Obsahuje až 90 % dreva, ktorého vlákna sú mnohonásobne spracované a ošetrené špeciálnymi prírodnými spojivami, čím sú chránené pred vlhkosťou.

Je pre nás potešením ponúkať výrobok, ktorý je nielen pekný, ale aj vysoko kvalitný a zároveň berie veľký dôraz na životné prostredie. Určite oceníte aj cenu, ktorá je napriek vysokým kvalitám tohoto kompozitu veľmi zaujímavá. Ak hľadáte prírodnú a zároveň vysoko odolnú podlahu a záleží Vám na životnom prostredí, určite si pozrite ponuku dekorov kompozitnýchpodláh H₂O Floor.

Hrúbka: 8 mm
Formát: dlažba 327 x 635 mm, drevodekory 192 x 1285 mm
Trieda oderu: AC5
Trieda záťaže: 23/33
Tepelný odpor: 0,073 m² K/W
Maximálna plocha bez dilatácií: 20 x 20 (400 m²)
Spoj: bezlepidlový 1clic2go pure systém
Priznaná drážka: 4-stranná V-drážka
Emisie v interiéri: A+